aktivní KVARTETY

The Boaters

The Boaters je vokální kvarteto sestávající ze čtyř matfyzáků, které k sobě svedla láska ke sborovému zpěvu. Spolu se věnují tzv. barbershopu, a cappella žánru, který je velice oblíbený v USA, ale v Česku zatím málo známý. Kromě starých amerických klasik, obligátních pro každé správné barbershopové kvarteto, a úprav populárních písní můžete exkluzivně pouze od The Boaters slyšet také české písně v barbershopových úpravách, které si pro sebe sami vytvářejí.

aCámen

Mužský čtyřtet, který si cestu brázdí vokální hudbou bilancující mezi stálicemi acapellové scény, občasnými jazzovými harmoniemi, současnou duchovní tvorbou či netradičními barbershopy. Vznikl 15. září 2017
v podvečer, v hospůdce 
U Študáka na Žižkově, původně v počtu šesti nadšenců. Současnésložení obsahuje kvartetí počet 4ks - uřvaný tenor, nesmělý lead, “prostě baryton” a bas lázeňský. Poznávacími znameními jsou úsměv na tváři, kamenný humor a radost, když „zazvoní“ ten správný barbershopový septakord.

iScream

Představujeme Vám iScream – novinku ze světa barbershopu. Na jejím vývoji pracovalo několik expertů dlouhé měsíce. V jednom kompaktním balení získáte hned čtyři hlasy. Kvalitní komponenty vyrobené vPraze, nizozemském Ijmujdenu a dokonce i v Brně. Nově zabudovaný bas pro Váš ještě lepší hudebnízážitek. Vyvážené výšky, středy a basy, nevšední design – to vše je iScream.

NoTimers

Na popisy není čas.

Squadraphonics

Skvadra čtyř nadšenců, která přispěchala doplnit brněnskou barbershopovou scénu. Ve světě barbershopových kvartetů jsou sice převážně noví, ve světě vokální hudby však zdaleka ne. Teď ovšem přišli zdolat i zvonivé dominantní septakordy, vyšperkované tagy, holicí strojky a břitvy... ehm... teda... úzkou harmonii... a další barbershopové záludnosti.

Zajímá vás více o naší činnosti nebo byste se rádi stali členy či našli spřízněné pěvecké duše pro vytvoření nového uskupení?
I nově vznikající kvartety stále ještě hledají členy! Podívej se níže nebo nám napiš, víme i o lidech, co by chtěli zpívat, ale  zatím se neodhodlali k postavení kvartetu. Třeba jim zrovna Ty můžeš být inspirací a zážehem!

Kontaktujte nás!

KVARTETY IN PROGRESS

Izákovy sestry

Už makají na repertoáru!
(Foto je pouze ilustrační, ještě nebyly našimi paparazzi při barbershopování přistiženy.)

Old News

Vůbec nevíme, kdo a kdy jej založil a ukončil.
(Foto je pouze ilustrační, ještě nebyli našimi paparazzi při barbershopování přistiženi.)

KVARTETY ZTRACENÉ V DĚJINÁCH ANEB barbershopové nebe

Vocal Overdose

Dojeli na předávkování barbershopem.
Nadšená parta z Brna, jeden ze zakládajících kvartetů CZABS. P
rávě v hlavě jejich leada Martina se zrodila myšlenka založit asociaci a společně s barytonem (později basem...proč asi, že?) "Kazizvukem" mají na vzniku naší společnosti lví podíl.
Hoši, děkujem!

Sympathetic

Dámy z Brna, jejichž vystoupení byla odvážná a energická. Žel všem barbershopovým bohům jejich působení již skončilo. Zavdaly ovšem velký impuls k tomu, aby u nás barbershop nezůstal jen pánskou záležitostí.

Organized Four

Také vystupovali pod názvem 4CE.
Dost možná úplně první barbershopový záchvěv u nás (pro nedostatek důkazů si ale vědci nejsou touto hypotézou stále zcela jistí). Část členů zjistila, že mezi svými dalšími povinnostmi bohužel na zpívání v kvartetu nenašla čas. A tak se zrodili NoTimers.